Для нас українців День Вишиванки є дуже важливим. В цей день нашими вишиванками ми можемо на весь світ відкрито показати, що ми є нація з прадавніми традиціями, власною унікальною культурою і історією. Вишиванка – це частина нашого культурного генетичного коду. Кожен регіон України має свій стиль, типові орнаменти, кольори і шаблони вишиванок. Ці орнаменти мають древні значення та історії, власний символічний характер. Вишиванки передаються з покоління в покоління як щось коштовне.
Право вільно відкрито показувати любов до України є для нас українців чимось особливо цінним і зовсім не самособою даним. Наші бабусі, дідусі, прабабці і прадіди не мали такої можливості. Вони мусіли боротися за своє виживання десятиліття під час тоталітарного режиму радянського союзу і століття до того в деспотизмі царської росії, в яких все робилось для того, щоб регулярно і систематично знищувати українську культуру, мову, традиції, як і українську національну ідентичність загалом.
Свобода, яка є тут в Західній Європі чимось звичним, є для нас українців тяжко виборена і поколіннями омріяна!
Тому коли наступає День Вишиванки ми з великою радістю одягаємо наші вишиті сорочки і насолоджуємось цею свободою! І особливо зараз, коли на нашу Батьківщину і культуру так жахливо і брутально нападають, нам як ніколи важливо зустрітися, один одного підтримати, щоб разом пережити цей тяжкий час.
Так 19.05.2022 ми всі знову зібралися у наших найгарніших строях. Зустріч була організована Товариством «Українці в Карлсруе». Всім там були сердечно раді: і тим, що вже роки живуть в Німеччині, і тим, які мусіли втікати з України протягом останніх 80 днів, так само, як і нашим друзям з групи «Ukraine Support Karlsruhe” (USKA). Нас було багато: і старі, і молоді, і діти. Була гарна атмосфера і всі тішилися зустріччю.
Кажуть, що в людини є два елементарні базові права: принадлежності (до сім‘ї, народу, соціуму) і самореалізації.
Відчуття і розуміння своїх коренів є надзвичайно важливе, бо саме це коріння дає нам опору і мужність щоб жити і творити нове майбутнє.
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-191332Z62_5658-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-192049Z62_5660-1-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-192318D78_8099-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-192444D78_8104-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-193951D78_8109-1-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-195136Z62_5666-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-195239Z62_5670-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-200226Z62_5674-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-200256Z62_5679-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-200333Z62_5686-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-200405Z62_5693-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-201732Z62_5696-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-202009Z62_5700-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-202123Z62_5707-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-202447Z62_5711-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-202552Z62_5715-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-202819Z62_5722-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-203034Z62_5738-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-205446D78_8134-1-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-205827Z62_5753-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-205914Z62_5759-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-211056Z62_5768-1024x681.jpg)
![](https://uskanet.de/wp-content/uploads/2022/05/mici-yo-20220519-211228Z62_5781-1-1024x681.jpg)
Текст: Ольга Данилевич
Фотографії: Майкл М. Рот